Gospodarstwo rolne Chutir

Rajdy konne w
Bieszczadach

Konie w bieszczadach

Zapraszamy w Bieszczady, do krainy malowniczych pejzaży, czystych, górskich potoków, lasów i połonin, zamieszkanej przez niedźwiedzie, wilki, rysie i żubry. Kraina ta, całkowicie opustoszała po wojnie, stała się polskim „Dzikim Wschodem”, rozsławionym legendą bieszczadzkich osadników i „kowbojów”. Nasz ośrodek specjalizuje się głównie w rajdach, i kilkugodzinnych wycieczkach w teren, podczas których poznajemy piękne tereny Bieszczad i Beskidu Niskiego. Dla początkujących oferujemy przygotowanie do jazdy w teren.

 

We wszystkich formach wypoczynku będą Wam towarzyszyć, wywodzące się z Karpat Wschodnich, konie huculskie. Są one bardzo wytrzymałe i niezwykle sprawnie poruszają się po górskim, trudnym terenie. Mamy ponad 50 koni z czego 30 pod siodło. Hodujemy je w systemie tabunowym bezstajennym. Oznacza to, że przez cały rok klacze, wałachy, źrebaki i ogier biegają razem, tworząc hierarchiczne struktury społeczne – czyli jedną wielką rodzinę. Ten system hodowli zapewnia im zdrowie fizyczne – większą odporność na różne choroby, mocne kopyta itp., oraz zdrowie psychiczne – są spokojne, bo na pastwisku razem czują się bezpiecznie, nie mają narowów, ponieważ nie spotykają się z sytuacjami, które by te narowy powodowały. Dlatego świetnie sprawdzają się w rekreacyjnej współpracy z człowiekiem. Przy tym są to bardzo dzielne i mądre koniki, które swoją przyjacielskością zjednują sobie serca nie jednych.

Najważniejsza dla nas jest  pokazanie naszym Gościom piękna bieszczadzkiej i beskidzkiej przyrody i umożliwienie kontaktu z niezwykle wdzięcznym zwierzęciem, jakim jest koń huculski. Dlatego organizujemy rajdy a podczas pobytów wycieczki w teren dłuższe lub krótsze w zależności od umiejętności i kondycji.

My sami jeździmy konno z pasją, z miłości do gór i koni, dlatego chcielibyśmy zarazić nią tych, którzy jeszcze tego świata nie znają, a jeśli znają to utwierdzić ich, że to jest rzeczywiście fajne!